Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

ЧИ БУДЕ ПІДПИСАНИЙ 11.02.2015 МИРНИЙ ПЛАН ПО УКРАЇНІ?

10.02.2015 16:09

Що означає ініціатива Заходу у переговорах і його активну участь у них? Це наслідок загострення подій на фронті або просто імітація дій, за якими нічого істотного не буде? А які позиції в цьому питанні Порошенко та Путіна?

Погодьтеся, питань багато, а відповідей? Про що достеменно домовилися на київській і московській зустрічі не відомо - всі її учасники підтримують інтригу, але нам, простим смертним, все-таки хочеться відкрити цю завісу таємниці. А це можливо зробити тільки аналітичним шляхом, який допоможе нам хоча б припустити результати мирних переговорів, які відбулися 6 лютого.

Чого може бажати Путін? Ніхто не знає, але лінію його поведінки можна простежити - з моменту, вірогідної, незалежності Донбасу і до останніх заяв російських політиків про те, що Донбас має входити до складу України, тільки ось у якому статусі? Самого задуму Путіна ніхто не знає, але, по всій видимості, військові дії поблизу кордону держави йому не потрібні. Адже, як не хизується політична еліта, що їм не страшні санкції, але все-таки відчувають їх негативний вплив. Чи вигідно вводити миротворчі сили, як кажуть деякі вкидання в ЗМІ, теж питання, на яке поки що немає відповіді. Якщо, звичайно, Путін не залишає задуму про федералізацію України або не виношує інші, невідомі нам плани. Це лише міркування на тему, а що насправді думає президент РФ нікому невідомо, хіба що його свиті.

Що ж потрібно Порошенко? Багато експертів відмічають, що йому вигідна війна, щоб нею виправдовуватися перед народом, чому зараз українцям жити стає все важче-і-важче. Так й бойові дії, які тривають більше двох місяців, як відомо, це вже чималий прибуток для наближених до «годівниці» осіб, але, звичайно, не для економіки держави. Однак є й інша версія тих же самих експертів. На їхню думку, Порошенко не імітує мирний процес, а має для нього достатньо підстав. Наприклад, та ж складна ситуація на фронті для українських хлопців, так й мирних мешканців стало гинути більше, закулісна гра політичних еліт країни і однозначні сигнали з Заходу, що необхідно припиняти війну.

Серед таких сигналів варто виділити менше бажання Європи вводити санкції проти «агресора», складність прийняття антиросійської резолюції ПАРЄ, плюс заяву МВФ, який говорить, що мир - умова для подальшого отримання грошових траншів. Знову-таки - це лише думка експертів, а що дійсно рухає Порошенко, коли він говорить про мир ніхто достеменно не може стверджувати.

А що Захід? Активізація Європи щодо мирних переговорів, мабуть, так само з'явилася на тлі складної ситуації на українському фронті та із-за боязні того, що США висловило ймовірність поставок зброї Україні. А це для Заходу ризик того, що на його континенті може розгорітися серйозне і непередбачуване вогнище протидії. Адже європейці - все-таки більше консерватори і не прихильники вирішення конфліктів військовим шляхом, принаймні, основна і публічна їх частина. Знову-таки чергове припущення.

Якщо вже ми заговорили про сторони переговорів, то варто згадати й США, які, як ми знаємо, в більшості своїй прихильники силового вирішення конфліктів. Прикладів багато: і Косово, і Афганістан, і Близький Схід і так далі. Але, що Америці вигідніше на даний період часу поки не відомо: грати на публіку чи діяти. Поки ми можемо тільки констатувати факт, що після приїзду Меркель в Америку, США поки відмовилися від думки постачати зброю України.

Якщо проаналізувати всі позиції, то з'являється надія на те, що сторони підуть на певні поступки та 11. 02. 2015 підпишуть мирний план. Якщо це дійсно станеться - залишиться справа «за малим» виконання всіх пунктів угоди з обох сторін. А це, як показує практика, є найбільш складним завданням. Але надія, як кажуть, вмирає останньою!

Денис Садоха

Повернутися