Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 249

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

ЧИ ВИКОНУЄТЬСЯ СЬОГОДНІ ОСНОВНИЙ ЗАКОН УКРАЇНИ - КОНСТИТУЦІЯ?

24.02.2015 13:53

Сьогодні Верховною Радою приймається багато нових законів, але чи виконуються сама Конституція України? Наприклад, цим Законом передбачено у Розділі І, статті 13, що: «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, …є об'єктами права власності Українського народу». Але, що ми бачимо? Нічого не змінилося з правління Януковича – як олігархічні клани володіли шельфами, надрами та більшістю природних ресурсів, так и наразі володіють ними. Навіть змогли розширити свої «багатства, адже сьогодні, як у 90-х роках, сила переважає закон.

Ще є одна стаття Конституції, яка сьогодні взагалі не виконується – це коли: «Кожна людина має невід'ємне право на життя…». Нажаль ця 27 стаття другого розділу Конституції порушується не тільки в АТО, але й в іншій частини нашої Держави. Сьогодні до нас повернулося поняття «рейдерські захвати» та розгул злочинців, на яких поки що влада не може знайти управу і виконати свій прямий обов’язок, передбачений цією ж статтею, – це «…захищати життя людини».

А як у 2015 році почувають себе діти та їх батьки? Більша частина батьків маленьких українців скажуть, що стаття 53, розділу ІІ Основного Закону України порушується практично скрізь. Адже стаття 53 передбачає: «Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої» та другої освіти. І що ми маємо? З батьків добровільно-примусово вимагають практично кожен місяць гроші на начебто дошкільні, шкільні, загально-середні справи. Навіть за підручники у Департаменту освіти є намір стягувати с нещасних батьків гроші. Скажуть, чи можна таку освіту назвати «доступною та безоплатною» для кожного українця?!

Деякі люди все ж таки до цих пір, коли після самих трагічних подій євромайдану пройшов рік, не можуть зрозуміти: «Чому не виконується одна із важливих статей Основного Закону Держави? В ній йдеться про те, що: «…Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування». При Януковичеві та при других президентах України, виконання 5 статті, розділу І Конституції постійно ігнорувалося, а сьогодні і поготів.

А що сталося з рівнем гідного життя, на яке має право кожен українець? Незважаючи на всі обіцянки влади, дані ще у лютому-березні 2014 року, українцям стало жити навіть в кілька разів гірше, аніж при тій злочинній владі. Якщо порівняти 2013 та 2015 роки, то можна заклякнути від жаху – долар став в 3,5 рази більш, аніж був у 2013 році, ВВП був у плюсі – +10, а сьогодні у «великому» мінусі – -15. Інфляція така, що зжирає навіть ті крихти, які наразі заробляють люди. Ще ж не слідує забувати, що за комунальні послуги, простому українцю приходиться віддавати маже70-80% свого сімейного бюджету. А про злочинність та корупцію вже можна й не говорити –наразі сьогодні прийшов її «зоряний час».

Наразі народ взагалі не має права голосу. Чи є демократичною та країна, де замість надання права голосу і свободи слова створюється орган, призваний слідити за тим, яка інформація подається СМІ? Інакше, як цензурою, забороненою першим розділом Конституції, статті 15, це на назвеш. Невже наш народ, на думку чиновників, такий «темний», що сам не може вирішити, що йому дивитися та чому вірити.

Продовжуючи тему наших з вами прав і свобод треба ще відмітити статтю 24, розділу ІІ, де йдеться про те, що: Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом…» Нажаль, сьогодні кожен, хто не влаштовую Владу України може стати «сепаратистом» та опинитися за гратами за «надуманими доказами».

Варто відмітити, що в нашу словниковому запасі появилося навіть нове слово «сепаратизм», яке бере свої коріння від французького слова «séparatisme, котре, в свою чергу, прийшло від латинського «separatus» – переводиться, як відділення. Так що, це слово означає політику відділення однієї частини держави від другої, або автономія певної частини. Сепаратист - це така людина, яка являється прихильником сепаратизму, поняття якого було приведено вище.

Кого сьогодні можуть назвати сепаратистом? Будь-кого – сусіда, який вам не подобається, знайомого, який вам дорогу перейшов, навіть колишню дружину, якій хочеш насолити. Мабуть скоро свобода слова у нас і зовсім пропаде, але ж вона є одним з головних ознак Європи, до якої ми так прагнемо вступити. Як же можна назвати європейським життям те, що сьогодні дають строк навіть українському журналісту, якщо він просто виступає проти примусової мобілізації, коли за законом її можна оголошувати тільки при введеному воєнному положенні. Такі справи нашим батькам та дідусям можуть нагадати ті «добрі часи» правління Сталіну, коли кожний хто виступав проти чинної влади відправлявся у концтабір або на розстріл. Слава Богу останнього у нас поки що немає. Як можна назвати свободою слова, коли молодого хлопця, відслужившого у АТО також судять начебто за те, що він проти своєї Держави.

Скажіть, невже за таке життя боролися на євромайдані, невже за це деякі люди рік тому поклали свої голови? Дехто може сказати: «що ви хочете, війна ж?». Так і є, але ж чи може це помішати владі, врешті-решт, провести потрібні реформи, щоб якось поліпшити життя свого народу и прислухатися до того, що він думає? Невже, серед досягнень євромайдану, який всією душею прагнув до Європи, стануть тільки «європейські ціни на харчі, потрібні речі та комунальні послуги, а заробітна плата зостанеться «українською»?

Денис Садоха

 

Повернутися