Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 337

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

МАХІНІЦІЇ У СФЕРІ ОСВІТИ АБО ЯК СЬОГОДНІ БОРЮТЬСЯ З КОРУПЦІЄЮ В ШКОЛАХ?

16.03.2015 15:51

Ні для кого немає таємниці, що кожна нова влада намагається оточити себе «своїми» людьми. Така практика «кумівства» та призначення на ключові посади знайомих людей була і ,нажаль, є однією з рис української влади. Чим наразі займається Ганна Вікторовна Старостенко, заступник голови КМДА з гуманітарних питань і колишній керівник благодійного фонду «Братів Кличків», близький товариш і соратник мера Києва. Наскільки успішно вона бореться з корупцією в школах Києва?

Щоб звернути увагу громадськості на те, що міська влада жорстоко та адекватно реагує на корупційні прояви використання внесків батьків у кожній столичній школі, 10 лютого 2015 року Ганна Старостенко доповіла: «Сьогодні ми отримуємо велику кількість скарг від батьків щодо ефективності використання благодійних внесків, які вони сплачують. Вже виявлені численні порушення та факти зловживань, відкрито кримінальні провадження, директори окремих шкіл відсторонені від виконання обов’язків, а деякі – звільнені з посад», – повідомила вона.

Сказано начебто правильно. Але, що на справді коїться в освітніх закладах столиці? Сумісно з директором департаменту освіти Оленою Фіданян, вони дійсно стали звільняти деяких директорів шкіл та гімназій, але офіційно не за корупцію, а за, начебто, дисциплінарні порушення. Один з таких випадків стався в відомій гімназії Києва №38, де звільнили визначного педагога та директора Ірину Петрівну Козіну. Згідно наказу Департаменту освіти на науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської державної адміністрацію від 25 грудні 2014 року директора було звільнено з займаної посади не за корупцію, а за систематичні порушення КЗпП, передбаченого п. 3 стаття 40, а саме за те, що Козіна І. П. систематично порушувала трудові зобов’язання. І це не поодинокий випадок.

Якщо навіть припустити, що це справедливе рішення, але чомусь такі звільнення керівників переслідують тільки ті навчальні заклади, де є офіційні благодійні фонди які організували і очолюють батьки, а жоден директор не має до цих коштів ані впливу, ані доступу. Чому ж саме такі заклади цікавлять Ганну Вікторівну?  Можливо тому, що, будучи колишнім керівником благодійного фонду «Братів Кличків» та стоячи на стражі інтересів самого голови КМДА В. Кличка, Старостенко має певні мотиви для таких кроків. Навіщо благодійний фонд «Братів Кличів», якщо не для того, щоб мати свій інтерес у шкільних закладах, та задля того, щоб створювати замість діючих благодійних фондів свій потік грошових мас прямо в кишені можновладців, без яких би то не було посередників. Адже замість діючих та офіційних благодійних фондів, можна встановити свій та створити таку собі монополію, щоб самостійно регулювати батьківські внески та направляти їх за призначенням або ні – це вже буде на розсуд сьогоднішніх та колишніх керівників благодійного фонду «Братів Кличків», хоча всі ми знаємо, що у таких питаннях колишніх керівників не буває. 

На думку приходить ще одне питання. Якщо пані  Старостенко так ратує за справедливу боротьбу з корупцією, чому ж вона не чіпає директорів тих шкіл, де батьківські внески не контролюються легітимними благодійними фондами? Ба більше, такі випадки просто-на-просто ігноруються, а всі звернення батьків з болючими питаннями так і залишаються без розгляду. Там що, ніхто не здійснює дисциплінарні порушення та, невже, немає жодної підозри на корупційні схеми? Невже в таких освітніх закладах все чесно та чисто? А може просто завдяки таким закладам, де є «тіньовий нал» легше отримувати гроші батьків у свій карман? Чи наших можновладців цікавить не освітній порядок а «бізнес під ключ»?

Невже все ж таки є вірним твердження деяких батьків, що є тісний зв'язок та таємний зговір між замголовою КМДА Скоростенко, директором Департаменту освіти О.Г. Фіданян та благодійним фондом «Братів Кличків». Невже практично всі 25 % освітніх закладів столиці, які по твердженню Старостенко, мають зареєстровані офіційні благодійні фонди, знаходяться під прицілом? Чи продовжиться  й надалі чистка директорів шкіл під прикриттям боротьби з фінансовими махінаціями, та їм будуть інкримінувати тільки дисциплінарні правопорушення? А якщо так, то тоді вже всі кошти батьків скоро опиняться в «руках» фонду «Братів Кличків» і ми отримаємо освітнього монополіста з благодійності, а що він буде з робити з цими коштами ніхто не береться судити далі. 

Далі буде...

Редактор Галина Журавка

Повернутися