Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Чи будуть паперові перепустки в зоні АТО діючими при нових правилах перетину лінії розмежування?

17.06.2015 22:29

Нова електронна система контролю за пересіченням лінії зіткнення дасть можливість зменшити черги на отримання перепусток. Таку інформацію розповіли в "Укрінформ" - прес - секретар СБУ України Олена Гитлянська.

Олена також додала, що були проведені великі роботи для того, щоб повернутися до обіцяних десяти днів. Крім цього, вона заначає, що якщо більшість заяв на перепустки будуть оброблятися в електронному вигляді, навіть у Києві, то це дасть можливість координаційним групам приділяти більше часу зверненням громадян, які особисто приносять свої документи. Також Олена Гитлянська сказала, що є сподівання завдяки новій системі ліквідувати черги.

Крім цього прес - секретар додала, що ті перепустки паперові, які були видані раніше залишаються діючими, але нові документи будуть оформлятися лише в електронному вигляді.

Люди, які мають паперові перепустки повинні знати, що вони діючі і їх можна надавати, але ці документи не являються обов'язковими для того, щоб перетнути зону. Зважаючи на те, що багато людей не мають можливості  відправити заявку через Інтернет, вони можуть самі принести документи або ж відправити поштою, але дані про цю людину все одно будуть занесені в єдину електронну систему.

Гитлянська розповіла, що в п'ятницю буде представлений новий ресурс, який допоможе в оформленні перепусток. Але ті перепустки, які були придбані в обіход офіційній процедурі через посредників можуть зіграти з їх власником злий жарт, тому що в електронній базі даних координаційного центру АТО людина може просто не значитися.

Ще один нюанс - людей наразі пропускатимуть через лінію розмежуванні на приватному авто, де не більше 9-ти посадочних місць. В іншому разі людям доведеться перетинати відстань в декілька кілометрів від одного блокпосту до другого пішим ходом, незаважаючи на те літня, хвора чи молода людина збирається здійснити такий "подвиг". Отаке спрощення перетину лінії розмежування відбулося згідно нового законопроекту Ради.

Нагадаємо, що раніше ОБСЄ заявили, що введення українською владою лінії розмежування на Донбасі та пропускної системи значно обмежує можливість людей покинути зону АТО.

Редактор Галина Журавка

Повернутися