Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Увага, вас прослуховують!

03.06.2015 09:42

Одіозний лідер партії Президента України Юрій Луценко запропонував внести певні зміни до статті 242 Кримінально-процесуального кодексу Держави щодо регулювання слідчих дій негласного типу.

Як зазначає автор законопроекту у своїй пояснювальній записці, наразі рішення про прослуховування особистого мобільного людини, перегляд особистого листування та смс-листування може приймати тільки слідчий суддя апеляційного суду Києва та області згідно територіальної юрисдикції, яка відноситься до органу досудового розслідування.

На думку голови президентської партії, це може призвести до панібратства, тому що на прийняття рішення про спостереження і прослушку будуть часто впливати особисті зв’язки певного судді. Таким чином, Ю. Луценко вважає, що тут без екстериторіального права просто не обійтись.

В пояснювальній записці також йдеться про те, що аби запобігти витоку важливої інформації та винесення неправосудного рішення з боку судді апеляційного суду, просто необхідно створити такі законодавчі механізмі, які можуть передбачати розгляд клопотань стосовно дозволу проведення негласного слідчого та прослуховуючого типу за межами територіальної юрисдикції органу саме досудового розслідування.

Цей законопроект Рада вже встигла й ухвалити в першому читанні аж 252 голосами нардепів. Таким чином, «наші народні обранці» спростили процедуру отримання дозволу на прослуховування телефонів кожного українця і читати їх особисті смс-повідомлення. Тепер ми всі, як то кажуть, «під ковпаком»!

 Редактор Галина Журавка

Повернутися