Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Донбас може залишитися без газу

03.07.2015 00:01

За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Володимири Демчишина, Україна в опалювальний період з 2015 на 2016 рік не збирається поставляти «блакитне паливо» безпосередньо на неконтрольовану територію Донбасу.

У минулому році з 16,6 мільярдів кубометрів газу було закачано у ПС Луганської та Донецької області, а саме на територію непідконтрольної українській власті, 2 мільярди куб. м. газу. У наступному ж опалювальному сезоні не передбачено закачування природного газу. А голова російського «Газпрому» О. Міллер трохи раніше повідомляв, що з 19-го лютого поточного року по 26 червня цього ж року російська компанія поставила на «непідконтрольний Україні» Донбас 704 мільйони кубометрів. Той же Міллер оцінив вартість постачання газу в 212 мільйонів доларів.

Слід нагадати, що Україна в липні не вносила передоплату за постачання російського газу – з першого липня поставка «блакитного палива» вже не доходить на адресу нашого «Нафтогазу». Це трапилося в зв’язку з тим, що Росія та Україна не зійшлися по ціні на енергоресурс за підсумками нещодавно проведених переговорів.

Москва, в свою чергу, вважає рішення «Нафтогазу» політичним, а голова Міненерго РФ О. Новак заявив про те, що російська сторона має намір й надалі постачати природний газ на Донбас, підконтрольний бойовикам.

Наразі в українські підземні сховища (ПС) було закачано практично 12 мільярдів куб.м. але Демчишин заявив, що країні «до повного щастя» потрібно до початку опалювального сезону накопичити не менше 19 мільярдів кубометрів. 

Галина Журавка

 

Повернутися