Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Генштаб України повідомляє, у кого буде вилучатися транспорт на потреби армії

25.06.2015 11:03

Глава прес-служби Генштабу, а саме Владислав Селезньов, всім повідомив про те, що наразі відповідальними за вилучення певної техніки для потреб української армії мають бути обласні державні адміністрації. По його словами, саме ці органи визначатимуть число техніки, вилученної у того чи другого підприємства.

Серезньов пояснює, що сьогодні в армії є потреби, які зможуть задовольнити техніка різних підприємств. МО дуже очікує на ресурси і техніку, але яким чином вони будуть надані – це вже в компетенції Кабінету Міністрів.

Глава прес-служби Генштабу заявив, що наразі збройні сили потребують вантажівки різноманітного класу та певну інженерну техніку для належного здійснення військових задач.

Але натомість Селезньов заспокоїв, що зараз йдеться лише про вилучення техніки у тих підприємств, які наразі відносяться до комунальної, приватної та державної форми власності. А що чекає господаря техніки у разі її пошкодження або повного знищення. Глава прес-служби Генштабу обіцяє відшкодування вартості такої техніки з боку держави. У разі, якщо техніка буде вилучена у державного підприємства, то вона просто списується.

Стосовно ліміту вилучення спецтехніки, то він повинен зоставити 20-50%, залежно від певної галузі підприємства.

Право на вилучення техніки у певних підприємств було надано постановою Кабінету міністрів під номером 405 від 17 червні поточного року. При цьому, такі дії положення будуть поширені лише на центральні органи виконавчої влади, також на органи місцевого самоврядування, місцеві держадміністрації, підприємства, організації та установи, незалежно від форми власності та на інші державні органи, ба навіть на громадян – власників певного транспортного засобу.

Слід зазначити, що законопроект відносно дозволу безкоштовного вилучення якого-небудь транспорту збройними силами України під час мобілізації не був підтриманий юристами та експертами. Причиною такого несхвалення стало те, що в законі не прописані всі аспекти такого вилучення і з’являється загроза нанесення шкоди , як фізичній, так і юридичній особі. 

Галина Журавка

Повернутися