Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Які втрати, на думку Кіхтенко, чекають Україну та Донбас, якщо ввести повну економічну блокаду?

08.06.2015 12:09

Розірвати економічні зв'язки з Донбасом, як закликають деякі політики, на сьогоднішній день, з окупованими територіями неможливо без втрат з обох боків.

Так заявляє голова Донецької воєнно-громадської адміністрації Олександр Кіхтенко. На його думку, керівництво країни має чітко озвучити принципи сьогоднішньої політики стосовно окупованих територій Донбасу. За його словами, повна блокада повинна бути саме обґрунтована відмовою від цих територій та розривом мінських угод. Цей варіант може бути більш чесним, аніж наразі відсутність чіткої політики відносно окупованого Донбасу.

Кіхтенко зазначає, в цьому регіоні живуть такі ж громадяни України, та й мінські домовленості наразі ніхто не відміняв, тому нам належить жити в разом в одній країні.

Політик також підкреслює, що сьогодні 80% підприємств промислового типу, які залишилася в окупованому Донбасі, продовжують платити податки в український бюджет. Таким підприємствам необхідно на Україні реалізовувати свою продукцію, а українцям, в свою чергу, її купувати. Якщо ж розірвати ці економічні зв'язки, то втрати будуть не тільки з боку тих підприємств, але й з нашої сторони. Тому треба підходити до цього питання зважено.

Особливо значні втрати з обох боків можуть бути стосовно металургійних та вугільних підприємств. Якщо, немає вугля, то немає коксу, металу. Може впасти система не тільки там, але й на наших ТЕЦ.

Та це може натомість призвести до того, що окуповані підприємства розпочнуть реалізувати свою продукцію в Росію або через територію Росії продавати в декілька раз дорожче вже нам. В цьому разі вся отримані гроші за реалізацію своєї продукції та податки вже точно осідатимуть там. Тоді Кіхтенко хоче спитати МВС: «хто з нас коллаборант?». Він припустив, що, скоріш за все, наразі будуть підвищуватися ставки «відкатів» на блокпостах. Що, власне, на цей час добре «процвітає».

Судячи зі всього, Кіхтенко переконаний, що тільки після того, як все ретельно буде продумано, можливо з чистою совістю і фури з пивом або з другими подібними товарами вертати назад на блокпостах, а натомість пропускати вантажі для пенсіонерів, дітей, та машини вугілля для українських ТЕЦ або людей, які їдуть з Полтави провідати своїх стареньких батьків, проживаючих у Горлівці.

 Редактор Галина Журавка

 

Повернутися