Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Імпортозаміщення палива по-українські для Запорізької АЕС в 2016 році

02.07.2015 17:36

В недалекому майбутньому атомна електростанція планує зробити завантаження першої партії палива від американської корпорації Westinghouse в 2016 році саме в реактор 5-го енергоблоку. Про ці намірі було заявлено журналістам заступником головного інженера – Олександром Ігнатченко безпосередньо в середу 01 липня 2015 року.

Наразі на самій станції використовується паливо російського виробництва.

За словами Ігнатченко завантаження паливом від компанії Westinghouse п’ятого енергоблоку буде здійснено вже наступного року. На сьогодні Україна не залишає наміри та намагання розвивати атомну енергетику через певний дефіцит вугілля у зв’язку з відомими всім подіями у зоні АТО. «Енергоатом» планує розширити співпрацю з американською компанією щодо безперебійного постачання палива для Запорізької АЕС.

Трохи раніше, а саме в 2012-2013 роках, одразу на 2-х енергоблоках Південноукраїнської АЕС були зафіксовані порушення в роботі збірок тепловиділяючого типу саме американського виробництва. Як з’ясувалося, такі порушення були викликані недоробками конструктивного типу від  Westinghouse.

А у березні тепловиділяючі збірки компанії Westinghouse були завантажені в реактор 3-гоенергоблоку Південно-Української АЕС.

 Галина Журавка

Повернутися