Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Майбутній стан гривні та банківської системи у разі технічного дефолту

29.06.2015 10:52

Міністр Фінансів Яресько відкрила українцям те, що буде з курсом гривні та банківською системою країни у разі оголошення саме технічного дефолту. У ефірі телеканалу 1+1 Яресько наголосила про велику ймовірність припинення платежів за деякими борговими зобов’язаннями держави.

Вона підкреслила, що найближчим часом можливе призупинення  платежів за певною групою зовнішніх, сьогоднішніх кредиторів, які повинні підлягати реструктуризації. У свою чергу, Міністр Фінансів заявила, що ніхто не каже про призупинення других платежів: саме внутрішніх або ж банківських. Але, на думку Яресько, це вже можна вважати технічним дефолтом.   

У той же час чиновниця заспокоює українців і закликає не боятися такого слова. Адже сьогодні, за її словами, ця подія не повинна буде вплинути на українську, банківську систему. Причиною такого позитиву від Яресько є те, що наразі банківський сектор країни немає ніякого зовнішнього боргу.  Тому це не вплине на платоспроможність банків та на депозити громадян України.

Наталія Яресько, крім того, зазначає що ймовірність оголошення технічного дефолту не повинна бути відбитися на реальному курсі національної валюти країни. Чи дійсно сравдиться у майбутному оптимістичний настрій Міністра Фінансів України покаже час.

Слід нагадати, що 25 червні в Україні біла наразі відкликана банківська ліцензія, а також ліквідовано аж 24 банки. 

Галина Журавка

Повернутися