Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

«Турецький потік» під загрозою «заморозки»

06.07.2015 08:58

«Турецький потік» під загрозою «заморозки» через відсутність прийняття угоди по газу, а точніше стосовно його ціни, знижки. Замороження цього проекту може відбутися на невизначений термін тому, що Туреччина планує позов до «Газпрому». Про такий намір повідомляє певне джерело безпосередньо із енергетичної компанії «Botas», про який, в свою чергу, заявляє азербайджанський «Trend».

Слід зазначити, що на минулому тижні закінчився контракт, передбачаючий постачання саме російського газу по «турецькому трубопроводу», але вже як півроку обидві сторони не змогли домовитися про знижку «на блакитне паливо» для Туреччини.

Посилаючись на ЗМІ, яке має свої джерела цієї інформації, слід зазначити, що якщо в найближчий час сторони все ж таки не прийдуть до єдиного консенсусу стосовно розміру знижки на газ для Туреччини, то ця країна буде мати всі підстави подати у міжнародний арбітраж певний позов до «Газпрому», який фактично приведе до замороження двосторонніх переговорів стосовно «Турецького потоку».

Але ця новина не така вже й несподівана, як може показати на перший погляд, адже про ймовірність перенесення будівництва «Турецького потоку» ще раніше зазначали експерти. Причиною такого рішення називали ті самі суперечки стосовно ціни на «блакитне паливо».

Галина Журавка

Повернутися