Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

У сильного безсилий  завжди ВИНЕН

21.06.2015 18:08

Напередодні Дня Конституції в Україні далеко не все гаразд із захистом прав громадян. Порядку 10% населення випали з правового поля  через  неоголошену  війну на сході. Це - «залишенці», переселенці та волонтери Донбасу, які  суворо і неефективно обмежені в праві пересування.

Новий «Тимчасовий порядок перетину лінії розмежування», який повинен був спростити пересування простих українців у зоні АТО, насправді обмежив і без того урізані війною права громадян України - жителів Донецької і Луганської областей.

Думка громадських та волонтерських організацій Донбасу, запрошених до робочої групи при СБУ для обговорення удосконалення пропускної системи, по ряду питань було проігноровано, а, зокрема, пункт  1.6 нової редакції «Тимчасового порядку» про заборону пересування людей громадським транспортом-і зовсім не винесено на публічний розгляд. У підсумку, замість встановлення режиму посиленого контролю за прикордонням, спрямованого проти терористів, державою презентовані нові кола пекла для цивільного населення.

Це стосується не тільки людей, котрі  з тієї чи іншої причини залишилися на окупованій території , а й переселенців, і волонтерів, яким все важче стає виконувати свій обов'язок – допомагати ліками, продуктами, сім-картами з поповненим рахунком ...

Жителі Донбасу на вільних і звільнених територіях намагаються захистити свої громадянські права «за себе і за того хлопця» - вичерпавши оргформи співпраці з владою, вони виходять на мітинги.

Так, в  понеділок в Києві пройде акція протесту проти перегинів пропускної системи, iнiцiйована громадськими організаціями сходу України.

«Ми не переможемо ворога, позбавивши себе права допомагати і залишивши без підтримки нужденних співвітчизників. Особливо - під звуки «людожерських» заяв окремих представників влади про розстріли «мандрівників» і «фільтраційних концтаборiв». Особливо - на тлі «блокадних» корупційних схем, що розкладають і українську армію, і українське суспільство.

«У сильного безсилий винен» - прописаний пунктиром пропускний режим узаконив, по суті, дискримінацію жителів Донецької і Луганської областей за територіальною ознакою, відмовивши їм, як мінімум, в презумпції невинності. Вердикт - чи вважати їх громадянами України або «посібниками терористів», «пенсійними туристами», «ватою», «сепарами» - як і раніше залежить не від закону, який не писаний, а від втомленої людини у військовій формі на КПП», - йдеться на сторінці організаторів у Фейсбук.

Вимоги мітингувальників:
• скасування пункту 1.6. нового «Тимчасового порядку» про заборону автобусного сполучення
• лібералізації провезення через лінію розмежування ліків і продуктів першої необхідності
• дотримання прав громадян на пропускних пунктах і боротьба з чергами
• впровадження практики регулярних звернень керівництва України до цивільного населення окупованих областей - з роз'яснювальною метою, а також з метою передачі по вертикалі поваги до прав жителів Донбасу, які залишаються громадянами України незалежно від територіальної приналежності  та ситуації, в якій вони опинилися.

«Прямо зараз з нашої мовчазної згоди / незгоди транспортна блокада замикає мільйони людей в клітку безвиході, інформаційній ізоляції морального виснаження, не кажучи вже про додаткові загрози для фізичного виживання.

Якщо ми, вільні жителі Донбасу у вільній Україні, будемо мовчати і далі - то реальної свободи і реального світу ми не побачимо ніколи.

Якщо ви згодні з тим, що чорно-біле «друг-ворог» незастосовне до мільйонів, що війна рано чи пізно закінчиться, а травма залишиться, і множити її сьогодні приниженнями - злочин, негідний громадян вільної країни, приєднуйтесь до нас у всіх містах України », - закликають організатори.

Захід у Києві відбудеться 22 червня о 19 годині на Майдані Незалежності. На день неділі в ньому виявили бажання взяти участь близько 400 осіб.

«Франції потрібні всі її діти», - якось сказав Де Голль. І це був день справжнього закінчення війни.

Редакція

Повернутися