Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Війна "Нафтогазу" і "Газпрому" продовжується

01.07.2015 11:55

З першого липня український «Нафтогаз» припиняє закупівлю газу у російського монополіста «Газпрома». Все через те, що 30 червня закінчився термін дії угоди між компаніями, а інші умови не були узгоджені. Трьохсторонні перемовини, що відбувалися у Відні пройшли геть не конструктивно.

За офіційним повідомленням «Нафтогазу» відомо, що транспортування газу по території України для європейських клієнтів буде продовжуватись у повному обсязі, згідно контрактних умов.

В прес-службі «Нафтогазу» прокоментували припинення контракту з Росією наступним чином: Домовленості повинні бути викладені та закріплені таким чином, щоб кожна зі сторін мала гарантію в їх виконанні. Питання остаточних розрахунків між «Нафтогазом» та «Газпромом» буде вирішено на арбітражному розгляданні стосовно контракту на постачання газу між «Нафтогазом» та «Газпромом» в Арбітражному інституті Стокгольму».

У «Нафтогазі» турбуються через перебої з поставками газу. Щоб заморозити газову ескалацію конфлікту європейська сторона запропонувала Україні та Росії скласти тимчасову угоду, аби Україна не залишилася без газу взимку. Проте ця пропозиція поки не реалізована.

Офіційна прес-служба українського «Нафтогазу» наголошує, що готова прийняти участь у трьохсторонніх перемовинах між Україною, Росією та Європою, проте «Газпром» на таку зустріч поки що згоди не дав.

Повернутися