Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 223

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Зовнішні борги України: хто буде виплачувати?

02.07.2015 17:58

В зв’язку з тим, зо державний борг зростає не по дням, а по годинам, експерти задаються питанням: «хто ж буде його віддавати?». Цікаво, що державним борг називається тому, що стосується не стільки чиновників, а скільки самої країни, тобто кожного громадянина України. Чиновники дружньо витрачають кредитні кошти на свій розсуд, а тягар виплат бору і відсотків покладають на українців.

Безпосередньо борг виплачується з доходів бюджету держави, яких особливо у наш час не бувають завеликими. Тому, чим більше коштів буде направлятися для обслуговування боргу, тим менше залишається грошей на розвиток країни, інвестиції та соціальній потреби.

У цифрах станом на перше травня 2015 року державний і гарантований країною зовнішній борг становив 42900000000 американських доларів, або, якщо конвертувати суму в національну валюту, 903100000000 гривень. Щоб зрозуміти багато це чи мало, слід порівняти з ВВП. Тоді нам  стає відомо, що зовнішній держборг становив 57, 6% саме номінального ВВП станом на 2014 рік, а борг загального характеру – аж 70,2%.

Звичайно виплачувати такі суми немає необхідності саме зараз, тому що більшість кредитних програм розраховані на погашення боргів протягом років ба навіть десятиліть. Але й щорічні виплати держборгу чималі – Мінфін мав намір іноземним кредиторам виплатити 5750 мільйонів доларів 2014 р., а цього року – вже 7750 мільйонів.

От, і виходить, щоб вилізти з боргової ями, в якій опинилася наша країна, кожному українцю прийдеться один з трьох днів працювати безкоштовно – саме на виплату державного боргу, які минулі та нинішні чиновники так завзято беруть-і-беруть.

Галина Журавка

Повернутися