Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 559

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Организатор голодных бунтов обратился к СМИ и правозащитникам

17.05.2019 16:39

Киевский активист который с мая 2017 года содержится в Ровенском СИЗО написал письмо для СМИ и правозащитников, в котором он общается за помощью.

Юрий Клейнос занимается активной деятельностью ещё с середины 2000х годов. в 2015-2016 годах часто организовывал «Голодные Бунты» в магазинах РОШЕН, с целью привлечения внимания властей на низкий уровень доходов Украинцев, а так-же пикетировал кабмин, где с активистами пробыл в общественной приемной несколько суток. Основные требования, которые Клейнос выражал с единомышленниками — снижение тарифов на коммунальные услуги.   В мае 2017 года так-же провел пикет НАБУ с обращением к Антону Сытнику, о необходимости проверить президента Порошенко на предмет его коррупционных схем. В тот же месяц он приехал в город Ровно чтобы поддержать местных жителей в митинге по предотвращению контрабанды янтаря, которую покрывало местное СБУ. Тут-же на митинге киевский активист был задержан сотрудниками СБУ и обвинен в работе на российские спецслужбы.
На протяжении 2х лет, дело так и не начали рассматривать по сути, Юрий все это время содержится под стражей.

Доброго дня!

Я, Клейнос Юрій Георгійович, з травня 2017 року утримуюсь у Рівненському СІЗО по сфальсифікованому УСБУ  Рівненської області, кримінальному провадженні за ч.2 ст. 110 та ч.1 ст. 111 КК України.

Підозра за ст. 110 була висунута на початку досудового розслідування за начебто розгортання плакатів та роздачу листівок «сепаратистського» змісту, на мітингу в Рівному. Хоча темою мітингу була легалізація видобутку бурштину. Проходив  біля будівлі Рівненської ОДА 10.05.2017.

На вказаному мітингу я був спікером, та озвучував цілі людей, які зібрались під ОГА. Нашими вимогами було припинення кримінальних схем видобутку бурштину, де поліція оббирає видобувальників і вилучає обладнання у місцевих обробників, а СБУ збуває конфісковане по контрабандним схемам  за кордон.

Замість тіньової схеми що, ми пропонували законодавчо врегулювати видобуток + переробку бурштину на місцях з широкими кредитними програмами  на придбання обробниками обладнання для обробки бурштину на місцях = навчання всіх охочих займатися такою обробкою.

Згідно з протоколами поліції, плакати «сепаратистського» змісту були знайдені у сміттєвих баках неподалік від місця проведення мітингу та передані УСБУ. Згідно з чим УСБУ, в той же день, відкрило кримінальне провадження, за яким мені 13.05.2017 була висунута підозра і в той же день обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Жодного факту, який би пов'язував мене з цими плакатами просто не існує.

Обвинувачення за ст. 111 «Державна зрада» додано в остаточній редакції підозри, після 10 місяців досудового розслідування, відштовхуючись від рішення РНБО «про Доктрину інформаційної безпеки України», оскільки по російським та інших ЗМІ була подана викривлена інформація про мітинг біля Рівненської ОДА 10.05.2017, що начебто нанесло шкоду інформаційній безпеці України шляхом підриву авторитету української влади на міжнародному рівні. Тобто звичайнісінький регіональний мітинг, це підрив іміджу влади, за що можна звинуватити особу у ДЕРЖАВНІЙ ЗРАДІ?!

За 10 місяців досудового розслідування, незважаючи на мої клопотання, слідство не проводило роботи по виявленню осіб які розробляли, друкували, доставляли та розгортали на мітингу плакати та роздавали там листівки «сепаратистського» змісту.

У матеріалах кримінального провадження присутнє лише 1,5 хвилини обрізане відео початку  мітингу, яке нічого не показує ні стосовно моєї позиції на мітингу, ні стосовно висунутих мені фальсифікованих обвинувачень.

Загальна відеозйомка мітингу, яка здійснювалася співробітниками поліції та УСБУ, у матеріалах кримінального провадження відсутня.

На мої запити, ГУНП та УСБУ в Рівненській області, відмовилися надавати мені відео-зйомку мітингу, щоб долучити її в суді до кримінального провадження. Прокуратура, зі своєї сторони, також відмовляється вказане відео долучати до матеріалів справи, відповідаючи, що не має можливостей контролювати відповіді УСБУ на звернення громадян та самостійно витребовувати вказане відео після завершення досудового розслідування (скарги до ГПУ та військової прокуратури були переслані процесуальному прокурору, без розгляду їх по суті).

Відео з камер зовнішнього спостереження слідство взагалі не витребовувались.

На досудовому слідстві, ознайомлюватися з матеріалами досудового розслідування слідчі не давали, міський суд їх в цьому підтримав, але не допомогла навіть Ухвала Апеляційного суду який зобов`язав слідство ознайомити мене з матеріалами згідно ст. 221 КПК.

Справу до суду слідчий передав за 10 днів до закінчення строку досудового розслідування і з 16 томатами справи + 40 CD-дисків мені давали ознайомитися лише поверхнево, відмовивши у копіюванні матеріалів справи.

Справа до суду передана 12 березня 2018 року, але досі ще знаходиться на стадії підготовчого судового засідання, лише продовжують запобіжний захід відхиляючи або ігноруючи мої заяви і клопотання.

1 жовтня 2018 року, суддя зобов`язала процесуального прокурора детально ознайомити мене з матеріалами кримінального провадження. 11 грудня 2018 року процесуальний прокурор передав матеріали кримінального провадження до канцелярії суду (у зв’язку з відсутністю у нього часу на детальне ознайомлення), але в суд на детальне ознайомлення (до 3-х годин за один раз) мене конвоювали лише 20, 28 грудня 2018 та 4 січня 2019, після чого ознайомлювати перестали.

11 грудня 2018 року, під час судового засідання головуюча суддя Діонісьєва Н.М. пообіцяла можливість ксерокопіювання матеріалів справи, але по факту такої можливості не надають, переадресовуючи до прокурора ( прокурор переадресовую до суду).

Після мого затримання та обшуку у квартирі де мешкаю (м.Київ),  мене повезли до центрального апарату СБУ, а саме департаменту захисту національної державності, (ДЗНД), що знаходиться у м. Києві, вул. Золотоворітська, 7.

Там мені пояснили на скільки я був не правий випустивши на своєму каналі ЮТУБ та розповсюдивши по соцмережам відеоролик де звинуватив генерала СБУ Віктора Кононенка (на той момент начальник ДЗНД, зараз заступник Голови СБУ), що він гроші отримані з АП використовує на фінансування «фейкових» антипорошенківських акцій, з якими СБУ успішно бореться, звітуючи результатами перед  П. Порошенко та громадськістю як успіхами роботи СБУ (посилання: https://youtu.be/sZgk4wri_44).

В ДЗНД, начальник 1-го відділу управління «Н» ДЗНД  Юрій Регеня (намагався приховати від мене свої дані), шляхом шантажу проведення обшуків у близьких мені людей  (з вилученням всіх знайдених грошей, електроніки під приводом, що я дав їм на зберігання свої гроші і речі, завчасно знаючи, що заставили проговорити на відео необхідну ім. промову. Дану промову використали 15.05.2017 на брифінгу Голови СБУ В. Грицака, а текст підписаний мною протоколу допиту оприлюднили на місцевому рівненському інтернет-ресурсі «ВСЕ»).

Надалі шантаж на мене вже не діяв, тому заставили мене укласти угоду зі слідством їм не вдалося. З мене за вимогами угоди вимагали показів по необхідних їм кримінальним провадженням, у яких фігурують люди яких знаю особисто по громадській діяльності. Паралельно СБУ успішно попрацювало з адвокатом  Протоповичем А.Р. (від якого я відмовився на судовому засіданні 26 жовтня 2018 року, цього адвоката мені наймали рідні), а адвокат з моїми рідними. Вони колективно почали тиснути, щоб я йшов на угоду зі слідством, а потім з прокурором. Близькі абсолютно не розуміють як мене хоче у своїх брудних справах використати СБУ користуючись моїм безвихідним становищем. Від нервових переживань у моєї матері, лікарі виявили пухлину і скільки їй жити не зрозуміло. СБУ користуючись таким горем чекає, що скоро почну їм допомагати у їх брудній роботі.

Відсутність ресурсів на діяльність компенсував креативністю підходів, якими акцентував увагу на вирішенні суспільно важливих проблем. Побічним фактором цього стало зарахування мене  різними силами (хто знає особисто чи з ким маю спільних знайомих) як свою креатуру, що може організовувати та проводити будь-які акції, що призвело до неодноразового сприйняття мене різними середовищами. З моєю діяльністю можна ознайомитись на моїй сторінці Facebook (https://www.facebook.com/yuriy.kleynos), яку я особисто вів до травня 2017 року, а також ютуб канал — Юрій Клейнос (https://www.youtube.com/channel/UCTLEFx1MJtiWwinA2cBIviA).

З 2015 року попав у широкомасштабну розробку спільних сил МВС та СБУ, намагалися знайти хто за мною стоїть і керує моєю діяльністю. Нічого не виявивши пішли банальним шляхом, через свою агентуру заманили мене у м. Рівне на мітинг, де мене чекала завчасно підготовлена пастка.

Щоб знизити градус напруги у діалогах з силовиками, пропонував їм свої варіанти вирішення суспільно важливих проблем, просив допомоги у реалізації своїх ініціатив. Це на певний час знижувало тиск на мене, але не вирішувало проблему в цілому, оскільки для СБУ я був зручною мішенню, щоб зробити на мені результат (через відсутність можливостей самозахисту).

Постійний тиск з боку СБУ спонукав мене до критики керівництва СБУ, що стало вагомим аргументом для посадки  мене до СІЗО.

Перебуваючи в СІЗО попав у дрібницях вивчати сфальсифіковане проти мене кримінальне провадження, вести широку переписку з прокуратурами, СБУ, судами та ін. органами влади. В результаті чого сформувалось підґрунтя для створення при ВР тимчасової слідчої комісії з питань зловживання керівництвом СБУ за сприяння Генпрокуратури, що виражається у фальсифікації кримінальних проваджень за статтями проти основ національної безпеки.

Якщо така слідча комісія буде створена, результати її діяльності будуть корисні не лише тим хто безпідставно засуджений чи перебуває під вартою, а й керівництву держави та суспільству в цілому, в т.ч. тисячам співробітникам СБУ, прокуратури,  суддів які будучи виконавцями волі керівництва також є заручниками ситуації.

Прошу Вас:

Допомогти мені з безкоштовним адвокатом, що дозволить на основі сфальсифікованого проти мене кримінального провадження створити при ВР тимчасову слідчу комісію по зловживання владою та службовим керівництвом СБУ та Генпрокуратури по фальсифікації кримінальних проваджень з політичних мотивів.

Повернутися