Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 589

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Державне бюро розслідувань

23.02.2020 13:18

Державне бюро розслідувань вирішує завдання із запобігання, виявлення, припинення, розкриття і розслідування злочинів, вчинених суддями та працівниками правоохоронних органів. (Стаття 5 ЗУ «Про ДБР»).
Таким є закон, а як є насправді розповів мій співрозмовник Андрій Пархоменко, який сам зіткнувся з роботою ДБР.
Â
Питання: Андрій скажіть з чого все почалась?
Â
Відповідь: Мій досвід спілкування з ДБР розпочався з того, що ще в 2018 році я звернувся до ТУ ДБР з розташуванням у м. Мелітополь з заявою про вчинення працівниками поліції ряду тяжких та особливо тяжких злочинів зокрема підробка документів, фальсифікації матеріалів кримінальної справи, вимагання, знищення офіційних документів, незаконне притягнення мене до кримінальної відповідальності, вчинених заступником начальника Дніпровського РВ ГУНП в м. Запоріжжя Душенко Олексієм Анатолійовичем та його поплічниками. При цьому надав документальні докази вчинених злочинів.
Однак начальником другого слідчого відділу ТУ ДБР у м. Мелітополь Булашевим Р.Л. мені було відмовлено у внесенні інформації до ЄРДР та відкритті провадження. А мою заяву відправлено до відділу внутрішньої безпеки обласного УП для перевірки. 
Â
Питання: Після того як вам відмовили в ДБР Мелітополя що ви зробили.
Â
Відповідь: Рішення про відмову я оскаржив до суду. 
Ухвалою слідчого судді Мелітопольського міськрайонного суду управління Державного Бюро Розслідувань, розташованого у м. Мелітополь внести відомості за моєю заявою про вчинене кримінальне правопорушення до ЄРДР та розпочати досудове розслідування за ч. 2 ст. 366 КК України ( службове підроблення).
Проте знову ж таки начальником другого слідчого відділу ТУ ДБР у м. Мелітополь  Булашевим Р.Л. було внесено інформацію до ЄРДР лише за ч. 1 ст. 366 КК України. Як наслідок слідчі дії по справі не проводились, в визнанні мене потерпілим по справі та в клопотаннях про проведення слідчих дій, зокрема проведення почеркознавчої експертизи мені відмовили. Справу закрили.
Я повторно звернувся до ТУ ДБР у м. Мелітополь з заявою про внесення інформації до ЄРДР за ч.2 ст. 366, ч.3 ст. 365 КК України.
І знову тим самим Булашевим Р.Л. мені було відмовлено.
Відмова про внесення інформації до ЄРДР за ч.2 ст. 366 та ч. 3 ст. 365 КК України та постанова про закриття справи також були оскаржені до суду.
Ухвалою Запорізького Апеляційного суду від 09.10.2019року було скасовано постанову слідчого про закриття справи і скеровано її для проведення досудового розслідування.
За результатами розгляду моєї скарги на не внесення інформації до ЄРДР Ухвалою Мелітопольського міськрайсуду від 19.07.2019 року  було зобов’язано ДБР Мелітополя внести відомості за моєю заявою про вчинене кримінальне правопорушення до ЄРДР та розпочати досудове розслідування за ч. 3 ст. 365 та ч. 2 ст. 366 КК України (зловживання владою та службове підроблення).
Однак, 17.08.2019 мені надійшов лист повідомлення про внесення інформації до ЄРДР за кваліфікацією ч. 1 ст. 366 КК України, а в копії витягу з ЄРДР зазначено, що інформацію внесено лише за ч.2 ст. 366 КК України. Інформація про внесення відомостей про злочин за ч. 3 ст. 365 КК відсутня.
Це навмисне невиконання співробітником ТУ ДБР Мелітополя Булашевим Р.Л. ухвали суду. Такі дії є кримінальним злочином, передбаченим ч. 3 ст. 382 КК України. Видно начальник другого слідчого відділу ТУ ДБР із розташуванням у м. Мелітополь Булашев Р.Л. навмисно, порушуючи принцип безумовності виконання судового рішення, нехтуючи конституційними принципами, самостійно наділив себе повноваженнями щодо вибірковості  виконання судових рішень. 
В зв’язку з чим мною було подано заяву до Державного Бюро Розслідувань про притягнення Булашева Р.Л. до кримінальної відповідальності за 382 КК України (невиконання судового рішення). 
Окрім цього я оскаржив до суду не внесення інформації до ЄРЛР згідно ухвали суду від 19.07.2019 року.
Паралельно з цим я повторно звернувся до слідчого, в провадженні якого перебувала справа з клопотанням про визнання мене потерпілим. Знову отримав відмову.
І знову таки оскаржив її до суду.
Ухвалою Мелітопольського суду від 21.10.2019 року  зобов’язали слідчого ТУ ДБР у м. Мелітополь визнати мене потерпілим в даному провадженні.
Вже іншим рішенням суду зобов’язали ДБР Мелітополя внести відомості за ч.3 ст. 365 КК до вже існуючого провадження.
Однак, дана ухвала суду знову виконується не у відповідності до її резолютивної частини.
Інформація щодо злочину передбаченого ч.3 ст. 365 КК вноситься до ЄРДР тим же Булашевим Р.Л., як окреме провадження. 
Розумію, що це зроблено для того щоб не проводячи по цій справі жодних слідчих дій її просто закрити. 
Â
За час так званого «розслідування» справи, судами двох рівнів сім разів скасовувались та визнавались незаконними дії слідчих під керівництвом начальника другого слідчого відділу ТУ м. Мелітополь Булашева Р.Л.
Таким чином я, як особа що потерпіла від злочину самостійно проводжу розслідування, здобуваю докази вини вурдулаків в погонах, надаю їх ТУ ДБР, а натомість начальник другого слідчого відділу Булашев Р.Л. разом з підпорядкованими йому слідчими просто «хороне» цю справу, покриваючи злочинців і їх злочини.
Замість того щоб у відповідності до принципів самого ДБР своєчасно розслідувати справи та скеровувати їх до суду, завдячуючи Булашеву Р.Л. я вимушений завантажувати суд роботою, якої взагалі не мало б бути, а саме розглядати заяви на неправомірні дії слідчих ТУ ДБР у м. Мелітополь, діяльність яких скеровує Булашев Р.Л. та примушувати їх підкорюватись закону та виконувати покладені на них функціональні обов’язки. За які вони до речі отримують достатньо високу, як на мірки України зарплатню.  
Â
Питання: Що спонукало Вас звернутися до ДБР у зв’язку із вчиненими відносно Вас посадовими злочинами?
Â
Відповідь. У наступний час відносно мене в Комунарському районному судді м. Запоріжжя розглядається кримінальне провадження за звинуваченням мене у скоєні злочину передбаченому ст. 263 КК України.  Зазначене кримінальне провадження навмисно було сфальсифіковано працівниками слідчого відділу Дніпровського ВП ГУНП в Запорізької області як раз під керуванням майора поліції Душенко О.А., який і сфальсифікував основний доказ, а саме протокол допити свідка, якій нібито розповів що достовірно знає, що я та мій брат займаємося розповсюджуванням вогнепальної зброї та боєприпасів. В наступному даний доказ було навмисно знищено зазначеною особою. На підставі цього сфальсифікованого протоколу допиту вони без значних зусиль отримали в Ленінському районному судді м. Запоріжжя у судді Добрєва, який не вдаючись в надані йому докази «підмахнув працівникам поліції», ухвалу на проведення в місцях, в які вони могли підкинути зброю, обшуку, після чого, вже маючі мабуть у таких справа великий досвід, спочатку затримали мене, та шантажем про реалізацію постанови на обшук вимагали в мене чи малу суму грошей, а коли зрозуміли що не отримають її, почали мене «пресувати», підкинули в гараж, який я з братом орендував, боєприпаси, а коли зрозуміли, що цього мало ще і в квартиру яку я винаймав, також підкинули патрони, та провели на скору руку обшук, порушуючи діюче законодавство України, а саме без ухвали слідчого судді. В наступний час зазначена сфальсифікована справа розглядається суддею, який на мою думку вже зробив для себе висновки, незважаючи на відсутність моєї провини. Всі мої наміри законним шляхом добитися справедливості ( як у самому судді, так і через ДБР) розбиваються об дикунське невігластво судової системи як такої. Для якої закон і докази нічого не варті, там керуються одним «Так знайшли ж». 
Â
Питання: А навіщо заступнику начальника слідства підробляти документи і фальсифікувати проти вас справу?
Â
Відповідь: Справа в тому, 30.10.2017 року Душенко О.А., оперативний працівник того ж Дніпровського райвідділку поліції Булат Микола Валерійович, слідчий Антон Медвідь, патрульний поліцейський Євстратов Владислав вчинили викрадення мого брата, вивезли його до пісчаного кар’єру де катуванням змушували віддати їм гроші, які ми мали намір витратити на придбання автомобіля. При цьому обшукали його квартиру та вкрали деякі речі. Однак, грошей так і не знайшли.
Після цього близько 02.30 ночі Булат М.В. став телефонувати мені і погрожуючи вбивством брата став вимагати гроші. 
Опускаючи подробиці, в результаті перемовин з Булатом М.В. розуміючи, що життя брата в небезпеці я віддав їм значну суму грошей. За грішми приходив Євстратов В. ще з одним членом групи. При цьому Булат М.В. сказав мені, що відвезуть брата в лікарню. Однак, вони цього не зробили, а просто кинули його в кар’єрі помирати з поламаними більшою частиною ребер та пробитою легенею. Близько сьомої ранку його там знайшов випадковий перехожий. Брата відвезли до лікарні де його прооперували. І на щастя він вижив.
«Окрилені» успіхом та розумінням того, як просто та швидко можна отримати гроші Душенко О. з своєю гопкомпанією сфабрикував матеріали кримінальної справи щоб використати їх для вимагання в мере грошей під погрозою притягнення до кримінальної відповідальності. Саме це вони і зробили 25.12.2017 року. Однак, грошей вони не отримали, натомість викрили себе у скоєнні розбою щодо брата. 
І от тут їм конче стало необхідно позбутись небажаного свідка в моїй особі.
Тому швиденько знайшли в гаражі, яким я іноді користуюсь, патрони, які принесли з собою і ось уже й стаття в незаконному зберіганні зброї готова.
Â
Питання: А перевірка внутрішньої безпеки щось виявила?
Â
Відповідь: Ніякої перевірки не було. Душенко О.А. просто повідомили про мою заяву та повідомили про зібрані мною докази його злочинної діяльності. Як результат через декілька тижнів псевдосвідок Федосенко П.В., який нібито допитувався Душенко О.А., а по факту не те що не допитувався, а навіть не був присутнім в райвідділку помер від нібито отруєння алкоголем в віці 36 років на території Хортицького району. В випадковість або збіг а так само й в те, що це сталось без сторонньої допомоги особисто я не вірю. За тим же збігом учасник розбою щодо мого брата Євстратов В. живе на тій же вулиці за чотири будинки від померлого псевдосвідка. І в той самий час Душенко О. працює заступником заступника начальника слідства Хортицького ВП Дніпровського  ВП ГУНП в Запорізької області..
Â
Питання: На вашу думку чому ДБР ігнорує розслідування справи і покриває злочинців?
Â
Відповідь: Причин декілька: локальна і загальнодержавна.
Перша причина в тому, що один з фігурантів вимагання в мене грошей Бєліч Артем є колишнім працівником поліції, який десять років був колегою Душенко О.А. і працював з ним в одному кабінеті. А з 2018 року він являється співробітником відділу «К» Служби Безпеки України в м. Запоріжжя. Саме вони надають ДБР технічну підтримку. І гадаю він домовився за недоторканність Душенко О.
Друга і більш важлива причина в тому, що так звана правоохоронна система України давно перетворилась на злочинний конгломерат, який має за мету лише накопичення грошей і влади. І саме тому які б структури не створювались, вони наповнюються тими ж членами тієї ж злочинної організації які й покривають одне одного лише задля одного – берегти систему, яка береже їх. Тому її члени завжди покривають друг друга.
На мою думка, як особи, яка зіткнулась із ДБР, з повною впевненістю можу сказати, що зазначений орган було створено в нашій державі не для того щоб захищати від свавілля держслужбовців простих громадян України, а навпаки для того щоб обслуговувати олігархічні інтереси, покривати, кришувати, та захищати корумпованих можновладних упирів.  
Повернутися