Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"? / Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 614

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

Банкір пограбував банк в якому працював.

11.11.2020 18:24

   До редакції «ПРАВОВИЙ КОНТРОЛЬ» таємно потрапили секретні дані, які розкривають масштабну злочинну схему. Ознайомившись, з даними стає зрозуміло — власники групи агрокомпаній «КРЕАТИВ» спромоглись привласнити 20 млн. доларів у державного ощадного банку України. Це не сценарій Голлівудського кіно. Це звичайні будні України.

   Розберімось послідовно.

   Наше джерело розповіло нам, що другого серпня 2017 року НБУ провела в «Ощадбанку» камерну перевірку (перевірку на основі звітності) № 593-ро щодо кредитування банком групи агрокомпаній «КРЕАТИВ». Цією перевіркою було виявлено велику кількість порушень, скоєних департаментом корпоративного бізнесу «Ощадбанку». В той час там працював маловідомий пан Харлан Євгеній Анатолійович. Він і став головним героєм схеми. Джерело зазначає, що цей менеджер майже самотужки, шляхом декількох хитрощів спромігся привласнити кошти державного банку.
   Ми з’ясували, що пан Харлан, зловживаючи службовим становищем, ввів в оману членів кредитного комітету «Ощадбанку», які оцінювали можливість надати кредит «КРЕАТИВу». Він свідомо повідомив  неправдиву інформацію, начебто за кредитною операцією немає бути резервів. При цьому департамент кредитних ризиків мав здійснити прогнозований розрахунок ризиків та необхідних гарантій, що забезпечуватимуть повернення коштів. Але такий розрахунок вирішив здійснити підрозділ підпорядкований Харлану. Банкірів дивує і сама мета кредиту – поповнення обігових коштів підприємства. Що не може бути ціллю кредитування. Тим більше на трирічний термін, з погашенням в кінці строку кредитування. Але не зважаючи на все, кредитний комітет дає позитивне рішення і надав компанії «КРЕАТИВ» кошти, які останній не планував віддавати. Проведена пізніше вже на вимогу НАБУ камеральна перевірка встановила факт недостатності забезпечення гарантій, та підтвердила, що резерв на момент прийняття рішення про кредитування повинен був становити більше 655 тис. доларів США.

Також, дуже цікавим є факт, що за 20 днів до рішення, «Ощадбанк» видав кредит під депозит компанії ПП «Альфа-Люкс» (пов’язана компанія з «КРЕАТИВом») на суму 600 млн. на один місяць. Перевірка припускає, що видача зазначеного кредиту дозволила групі компаній «КРЕАТИВ» збільшити власні обороти коштів на своєму рахунку, що стало вагомим аргументом для подальшої співпраці Банку з «КРЕАТИВом». Банк видавав наступний кредит в 20 млн. доларів, бо вважав що у позичальника справді вагомий обіг коштів. Спробуйте здогадатись, хто тоді приймав рішення про видачу кредиту під депозит? Звісно – Харлан Євгеній!

Та найцікавіше, що Харлан поводився настільки нахабно, що спромігся приховати від всього «Ощадбанку» відсутність головного документу, на підставі якого зазвичай здійснюється аналіз кредитного проєкту. Мова йде про бізнес-план групи компаній «КРЕАТИВ». Джерело зазначає, що в «Ощадбанку» взагалі немає цього документа!

Постає логічне питання, як це можливо, коли в одному з державних банків України лише одна людина може обманути все керівництво та зловживаючи своїм службовим становищем обкрасти державу на 20 млн. доларів ?!

авт. Артур Журбенко

Повернутися