Опитування

Коли Україна вибереться з "ями"?/Когда Украина выберется из "ямы"?

скоро
не скоро
важко відповісти/трудно ответить
Загальна кількість голосів: 226

Офіційні відомства та представництва

Державна прикордонна служба України Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України

Новини

83 всесвітній конгрес ПЕН клубу

19.09.2017 11:03

17 вересня у Львові стартував 83й міжнародний Конгрес ПЕН клубу.

Подія досить великого масштабу, вперше проходить в Україні. Письменники, журналісти, діячі культури, зібрались в західній столиці України, для обговорення теми всесвітньої дискусії «відстоювання правди у часи пропаганди»

Відкриття даної події проігнорували високопосадовці України. Окрім представників Українського ПЕН центру, ніхто урочисто конгрес не відкривав.

Розпочалось все зустріччю літака з делегацією у Львівському аеропорті і відразу провели акцію з нагоди підтримки режисера Сінцова, який зараз засуджується на території РФ.

З понеділка розпочались конференції. Від Українських делегатів, постійно акцентувалась увага на притиснення свободи слова журналістів у Криму. Піднялась тема судового засідання Миколи СЕМЕНА. За публікацію на інтернет ресурсі матеріалів, стосовно повернення Криму під керівництво Української влади, йому заборонили покидати територію півострова. Також загрожує 3 роки умовно, без права на публікації.

Дану конференцію відвідав резонансний журналіст України Руслан Коцаба, який в свій час різко критикував дії української сучасної влади. За його матеріали на інтернет ресурсах він пробув за гратами 524 дні. І зараз знову його справа повертається на початковий розгляд, що в свою чергу може призвести до повторного арешту.

Коцаба звернувся до керівництва Українського ПЕН Центру з питанням, чому немає чіткої реакції стосовно журналістів, яких репресують Українські спецслужби. Найвідоміші випадки – це сам Руслан, Дмитро Василець, Ігор Гужва, Василь Муравіцкий, Євген Тімонін. Українська делегація відмовилась перекладати запитання міжнародним учасникам і повністю проігнорувала Коцабу.

У чому полягає така вибірковість не зрозуміло, але закордонні гості зробили свій висновок стосовно діяльності своїх Українських колег.

У кінці конгресу планується спільна резолюція, завдяки якій стане зрозуміло про що саме змогли домовитись учасники цієї всесвітньої події.

 

                                                                                                     Артур Журбенко

Повернутися